Listed yesterday

3 rooms apartment of 74m² in Skultorp

Klagstorpsvägen 1, 541 57 Skultorp, Sweden

10 204 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 21-05-2026

apartment for rent at Skövde

Charmig 3 RoK om 74 kvm med balkong, på Klagstorpsvägen Välkommen till denna ljusa och trivsamma 3-rumslägenhet om 74 kvm – ett hem med härliga ytor och en inbjudande känsla! Det rymliga köket erbjuder gott om plats för både matlagning och umgänge. Här möts du av vita skåpsluckor, svart stänkskydd ovanför den stilrena träbänkskivan samt rostfria vitvaror i form av stor kyl och frys. Köket är även utrustat med diskmaskin och har plats för matbord. Det luftiga vardagsrummet har ljusa väggar som skapar en modern och harmonisk atmosfär. Härifrån når du lägenhetens balkong – en perfekt plats för morgonkaffet eller avkopplande kvällar. Lägenheten erbjuder två ljusa och välplanerade sovrum med vitmålade väggar och fina ljusinsläpp. Badrummet är fräscht och tidlöst med vitt kakel på väggarna och beige golv. Här finns dusch, WC och handfat. Vi visar exempelbilder – avvikelser kan förekomma. Varmt välkommen att skicka in din intresseanmälan!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

74 m²

Price

10 204 kr

Rental period

Unlimited

Available from

21-05-2026

Balcony

Yes

Price per m²

138 kr

Map

The listing is located at Klagstorpsvägen 1, 541 57 Skultorp, Sweden

Loading map