Publicerad för 4 dagar sedan

1-rums lägenhet på 38m² i Borlänge

Logatan, 784 51 Borlänge, Sweden

4 741 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 31-07-2026

apartmentfor rent in Logatan 40, 78450, Borlänge

Ett litet bostadsområde, som ligger i ett lugnt villaområde, ca 3 km nordväst om Borlänge centrum, ett discgolfkast från Tjärna discgolfbana. Lägenhetens utrustning och inredning kan avvika från planritningen. I Övre Tjärna finns det en kvarterslokal som du som är hyresgäst hos Tunabyggen har möjlighet att boka. Här bor du ett stenkast från populära Tjärna discgolfbana. Du bor nära Sportfältet med fotbollsplaner, promenad- och motionsstråk och vintertid spolad isbana och hockeyrink. Åt andra hållet har du Melllsta camping och rekreationsområde med fina motionsspår sommartid och skidspår vintertid. Du har också nära till en fin badplats i Båtsta. Härifrån är det bra bussförbindelser till Borlänge centrum.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

38 m²

Pris

4 741 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

31-07-2026

Pris per m²

125 kr

Karta

Annonsen ligger på Logatan, 784 51 Borlänge, Sweden

Laddar karta