Listed today

1 room apartment of 36m² in Malmö

Big Hair Mamma, Kristianstadsgatan 13, 214 23 Malmö, Sweden

7 838 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

1 rum och kök Kristianstadsgatan 13 B Malmö 214 23

Nyrenoverad lägenhet till uthyrning på attraktivt lägeVälkommen till en ljus och välplanerad lägenhet på fjärde våningen, med lugnt gårdsläge och en modern standard från renoveringen 2020.Om bostadenLägenheten har ett nytt kök med moderna vitvaror, inklusive diskmaskin, kyl/frys, mikrovågsugn, spishäll, ugn och spisfläkt. Golven är försedda med parkett och väggar samt tak är målade i vitt, vilket ger bostaden ett fräscht och tidlöst uttryck.Det helkaklade badrummet är utrustat med badkar. Lägenheten är enkelsidig med fönster mot gården, vilket skapar en mer avskild och rofylld känsla. Säkerhetsdörr finns installerad.BekvämligheterKabel-tv via Com Hems grundutbud ingår i hyran. Fiber via Telenor finns indraget och tecknas separat av hyresgästen.Värme, vatten och kabel-tv grundutbud ingår i den angivna hyran. Bredband och hushållsel ingår ej. Alla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan. För mer info om vår uthyrningspolicy hittar ni på: Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.Observera att interiörbilderna är digitalt möblerade och justerade. Avvikelser förekommer.Läge och omgivningBostaden ligger på ett attraktivt läge med närhet till vardagsservice, kommunikationer och stadens utbud. Här bor du med enkel tillgång till butiker, restauranger och andra bekvämligheter, samtidigt som gårdsläget ger ett lugnare boende. Ett bra alternativ för dig som söker en modern hyreslägenhet med centralt och praktiskt läge.Att noteraLägenheten ligger på fjärde våningen utan hiss och har ingen balkong. 

Property type

apartment

Rooms

1

Size

36 m²

Price

7 838 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

218 kr

Map

The listing is located at Big Hair Mamma, Kristianstadsgatan 13, 214 23 Malmö, Sweden

Loading map