Fristadsgatan, 633 44 Eskilstuna, Sweden
6 535 kr / month
1 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Kampanj Är du blivande student? Då kan du utnyttja vår Early bird kampanj! Läs mer här. Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 1000 kronor i månaden under de första året. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 7 535 kr/månad. Om lägenheten Vällkommen till den charmiga och rymliga 1 rum och kök, belägen på våning två. Denna lägenhet erbjuder en kvadratsmart planlösning där det får plats för säng och soffgrupp. Köket är rymligt och har diskmaskin samt inbyggd mikro. Det helkaklade badrummet är utrustat med dusch, tvättmaskin och torktumlare. I anslutning till hallen finns det en stor klädkammare. Området I Årby bor du i ett bekvämt område med närhet till bland annat vårdcentral, livsmedelsbutik och skola. Du hittar även en idrottsplats och friluftsområde i närheten. Stadsbussarna tar dig snabbt in till Eskilstunas stadskärna och Mälardalens universitet. Läs mer om området
1 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Kampanj Är du blivande student? Då kan du utnyttja vår Early bird kampanj! Läs mer här. Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 1000 kronor i månaden under de första året. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 7 535 kr/månad. Om lägenheten Vällkommen till den charmiga och rymliga 1 rum och kök, belägen på våning två. Denna lägenhet erbjuder en kvadratsmart planlösning där det får plats för säng och soffgrupp.
Köket är rymligt och har diskmaskin samt inbyggd mikro. Det helkaklade badrummet är utrustat med dusch, tvättmaskin och torktumlare. I anslutning till hallen finns det en stor klädkammare. Området I Årby bor du i ett bekvämt område med närhet till bland annat vårdcentral, livsmedelsbutik och skola. Du hittar även en idrottsplats och friluftsområde i närheten. Stadsbussarna tar dig snabbt in till Eskilstunas stadskärna och Mälardalens universitet. Läs mer om området
Property type
apartment
Rooms
1
Size
45 m²
Price
6 535 kr
Rental period
Unlimited
Available from
ASAP
Price per m²
145 kr
The listing is located at Fristadsgatan, 633 44 Eskilstuna, Sweden
Loading map