1 room apartment of 56m² in Borås

Marklandsgatan 47, 507 45 Borås, Sweden

7 952 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

1 rum och kök på Marklandsgatan 47, ledig lägenhet i Borås

1 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Hyresrabatt J ust nu bjuder vi på en del av månadshyran för dig som är ny hyresgäst hos oss. De första två åren bjuder vi på 1 000kr/månad. Ordinarie månadshyra är 8 952kr. Om lägenheten Rymlig och fin etta med goda förvaringsmöjligheter. Lägenheten är renoverad och har moderna bekvämligheter för en enklare vardag. Köket är utrustat med rostfria vitvaror, diskmaskin samt inbyggnadsmicro. Här finns även utrymme för matgrupp. Badrummet är helkaklat med golvvärme samt både tvättmaskin och torktumlare. Lägenheten ligger i markplan och har en fin balkong. Området På Marklandsgatan finns lekplats för barnen att leka på och även fina naturområden. Här bor du nära både förskola, skola, mataffär och det nyrenoverade Hässlehuset som bland annat inrymmer bibliotek, fritidsgård och medborgarservice. Bussar till centrum avgår med täta mellanrum och du som pendlar har endast ett par minuter tills du är ute på RV40. Varmt välkommen med din intresseanmälan!

Property type

apartment

Rooms

1

Size

56 m²

Price

7 952 kr

Price per m²

142 kr

Map

The listing is located at Marklandsgatan 47, 507 45 Borås, Sweden

Loading map