Nygatan, 645 31 Strängnäs, Sweden
4 786 kr / month
Nyrenoverad lägenhet högst upp i huset!Välkommen till Nygatan 19 A, en liten och nyrenoverad lägenhet högst upp i en vacker fastighet mitt i centrala Strängnäs. Här bor du lugnt men samtidigt nära stadens bästa utbud.Bostaden erbjuderNyrenoverade ytskikt och fräsch känslaLjust läge högst upp i fastighetenCharmig fastighet i centralt lägeNärhet till service, restauranger och vardagsbekvämligheterPromenadavstånd till Mälaren och småbåtshamnenOm områdetNygatan ligger i ett attraktivt och lugnt område nära Strängnäs stadskärna. På kort promenadavstånd finns affärsgator, caféer, restauranger, apotek och vårdcentral. Strängnäs hamn och de vackra promenadstråken längs Mälaren ger området en härlig småstadskänsla, samtidigt som resecentrum erbjuder goda pendlingsmöjligheter mot bland annat Eskilstuna, Stockholm och övriga Mälardalen.Låter detta som ditt nästa hem? Skicka in en intresseanmälan via hemsidan eller
Nyrenoverad lägenhet högst upp i huset!Välkommen till Nygatan 19 A, en liten och nyrenoverad lägenhet högst upp i en vacker fastighet mitt i centrala Strängnäs. Här bor du lugnt men samtidigt nära stadens bästa utbud.Bostaden erbjuderNyrenoverade ytskikt och fräsch känslaLjust läge högst upp i fastighetenCharmig fastighet i centralt lägeNärhet till service, restauranger och vardagsbekvämligheterPromenadavstånd till Mälaren och småbåtshamnenOm områdetNygatan ligger i ett attraktivt och lugnt område nära Strängnäs stadskärna.
På kort promenadavstånd finns affärsgator, caféer, restauranger, apotek och vårdcentral. Strängnäs hamn och de vackra promenadstråken längs Mälaren ger området en härlig småstadskänsla, samtidigt som resecentrum erbjuder goda pendlingsmöjligheter mot bland annat Eskilstuna, Stockholm och övriga Mälardalen.Låter detta som ditt nästa hem? Skicka in en intresseanmälan via hemsidan eller
Property type
apartment
Rooms
1
Size
23 m²
Price
4 786 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-11-2025
Price per m²
208 kr
The listing is located at Nygatan, 645 31 Strängnäs, Sweden
Loading map