Listed yesterday

2 rooms apartment of 75m² in Malmö

Ingenjörsgatan 5, 215 67 Malmö, Sweden

11 484 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

2 rum och kök Ingenjörsgatan 5 Malmö 215 68

Rymlig tvårummare som renoverades 2022! Välkommen till denna stilfulla och rymliga tvårummaren om 75 kvm.Beskrivning Via hissen kommer du upp till denna bostad som erbjuder allt du behöver. Vi stiger in i en hall med gott om plats för både avhängning och förvaring. Påkostad säkerhetsdörr och ljusa innerväggar till ett vackert nylagt golv som sedan löper vidare ut i lägenhetens alla rum, enhetligt och mycket snyggt! På den högra sidan finner vi det smakfulla köket. Inredning i vitt till snygg bänkskiva som går i grå ton och ett vackert väggkakel i vitt ovanför. Maskinparken består utav integrerade vitvaror så som kyl, frys, diskmaskin, micro, ugn, spishäll och fläkt ovanför och leveras i rostfritt stål. Vidare når du badrummet som är helkaklat i vit och grått kakel samt dusch och tvättpelare. Utöver detta erbjuder lägenheten ett större sovrum med plats för såväl säng som arbetsplats om så önskas. Vardagsrummet är bostadens självklara samlignplats med stora ytor för soffgrupp. Via vardagsrummet kommer du ut till balkongen.Observera att bilderna är från en referenslägenhet.Vi har dessvärre ingen planlösning på lägenheten.Om området – Gröndal, MalmöGröndal i Malmö erbjuder ett lugnt och familjevänligt boende med närhet till både grönområden och stadens puls. I området ligger populära Mobilia med ett brett utbud av shopping, restauranger och service, samtidigt som kommunikationer och skolor finns nära till hands.Detta ingår i hyran: värme, vatten och grundutbud av kabel-tv. Bredband och hushållsel tillkommer. IntresseanmälanVälkommen att skicka in din intresseanmälan via vår hemsida. Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

75 m²

Price

11 484 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

153 kr

Map

The listing is located at Ingenjörsgatan 5, 215 67 Malmö, Sweden

Loading map