2 rooms apartment of 52m² in Uppsala

Kryddblandargatan 66, 753 40 Uppsala, Sweden

11 123 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

2 rum och kök Kryddblandargatan 45 Uppsala 753 41

Nyproducerad hyresrätt längs med Kungsgatan i Uppsala – med balkong och utmärkt pendlarlägeVälkommen till ett modernt bostadskvarter längs Kungsgatan, klätt i vackert tegel och färdigställt 2022. Här bor du i en välplanerad hyresrätt med stilrena materialval, balkong mot nordväst och bekvämt avstånd till både stadsliv, grönområden och Uppsala Centralstation.Bostaden erbjuder:Modernt kök med diskmaskin, induktionshäll och inbyggd mikrovågsugnFunktionella arbetsytor och bra förvaringHelkaklat badrum med kombimaskinBalkong mot nordvästFörråd i lägenhetenVärme och kallvatten ingår i hyranMiljörum med sorteringskärl i entréplanParkeringsplats finns att hyra och det finns gott om cykelparkeringarLäge och närområdeHär får du ett mycket attraktivt läge i Uppsala med närhet till service, restauranger, butiker och stadens gågator. Uppsala Centralstation ligger på bekvämt avstånd och är en av landets större stationer utanför storstadsregionerna, med goda tåg- och bussförbindelser. Stadsträdgården, Uppsalas stadspark vid Fyrisån, ligger också nära och erbjuder grönska året runt. Området passar perfekt för dig som vill bo centralt, cykla smidigt genom staden och samtidigt ha nära till pendling, rekreation och Uppsalas levande stadskärna.ÖvrigtKostnad för varmvatten tillkommer. Kabel-TV tilläggsdebiteras med 100 kr per månad. Bredband tecknas av hyresgästen via leverantör enligt utbud hos Zitius.Välkommen att anmäla intresse men tänk på att läsa vår Hyrespolicy på hemsidan först, så du uppfyller våra kriterier.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

52 m²

Price

11 123 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

New build

Yes

Parking

Yes

Price per m²

214 kr

Map

The listing is located at Kryddblandargatan 66, 753 40 Uppsala, Sweden

Loading map