Listed 2 days ago

2 rooms apartment of 63m² in Uppsala

Lotta Svärds gata, 753 34 Uppsala, Sweden

8 347 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-09-2026

2 rum och kök Lotta Svärds gata 10 Uppsala 754 39

Hyreslägenhet i barnvänliga Nyby Gård – 2 rok med egen ingång och balkongVälkommen till ett trivsamt och välplanerat hem i populära Nyby Gård. Här bor du i en lugn och familjevänlig miljö med närhet till både grönområden och goda kommunikationer. Lägenheten om 2 rum och kök erbjuder en genomtänkt planlösning, egen ingång och en härlig balkong som förlänger boendet under årets varmare månader.Lägenheten är belägen på plan 2 och erbjuder ett bekvämt boende med gott om förvaring tack vare klädkammare och tillhörande förråd. Badrummet är förberett för tvättmaskin och i området finns även gemensam tvättstuga och bastu.Om bostaden2 rum och kök63 kvmEgen ingångBalkongKlädkammareBadrum med plats och fördraget för tvättmaskinFiberanslutning för internetTele2 grundutbud ingårFörråd ingårBastu och tvättstuga i områdetVärme och varmvatten ingår i hyranHushållsel tillkommerOm områdetNyby Gård är ett uppskattat bostadsområde i norra Uppsala med närhet till både natur och stadens serviceutbud. Området är känt för sina grönytor, lekplatser och familjevänliga atmosfär. Härifrån tar du dig enkelt till centrala Uppsala med buss, och flera busslinjer trafikerar området regelbundet. Det finns även närhet till Gränbystaden med shopping, restauranger, träning och service samt fina promenadstråk mot Gamla Uppsala och omkringliggande parker.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

63 m²

Price

8 347 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-09-2026

Balcony

Yes

Price per m²

132 kr

Map

The listing is located at Lotta Svärds gata, 753 34 Uppsala, Sweden

Loading map