2 rooms apartment of 58m² in Katrineholm

Storgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden

7 022 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

2 rum och kök på Brogränd 2 e, ledig lägenhet i Katrineholm

2 rum och kök Interiörbilderna är från en liknande lägenhet. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 2000 kronor i månaden under första två åren och 1500 kronor i månaden under tredje året. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 9 022 kr/månad. Om lägenheten Lägenheten helrenoverades år 2019 och fick genomgående ekparkett på golv, samt ljusa vitmålade väggar. I lägenheten möts du av en praktisk hall med förvaring och en stilren rostfri hatthylla. Till höger från ingången finns det helkaklade badrummet som är försett med bekvämligheter så som tvättmaskin och torktumlare samt välvda duschväggar i glas. Golvvärme och handukstork finns också att tillgå samt ett fönster för extra ljusinsläpp. Det moderna köket i vinkel med sina rostfria vitvaror erbjuder goda förvaringsmöjligheter överlag och har mjukstängande köksluckor samt bänkskivor i sten. Utrustning för en bekvämare vardag finns så som exempelvis diskmaskin, inbyggnadsmicro, spishäll med varmluftsugn och infällda spotlights i köksinredningen. Rymlig balkong finns mot innergården med utgång från vardagsrummet. Läge skön eftermiddags och kvällssol. Området I samma kvarter finns bland annat en trafikskola, parkeringshuset Loket, Preem bensinmack och Pizzeria Norr. Förskolan Karamellen och äldreboendet Lövåsgården finns också inom promenadavstånd. Det finns goda bussförbindelser. På Norr bor du med närhet till centrum där det finns butiker, restauranger, och caféer. Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

2

Size

58 m²

Price

7 022 kr

Price per m²

121 kr

Map

The listing is located at Storgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden

Loading map