2 rooms apartment of 66m² in Markaryd

Intäppevägen, 285 91 Markaryd, Sweden

8 610 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

2 rum och kök på Kaplansgatan 7 L, ledig lägenhet i Markaryd

2 rum och kök Interiörbilderna är från den verkliga lägenheten Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Om lägenheten Lägenheten renoverades 2019 och utrustades då med moderna bekvämligheter. Köket är utrustat med rostfri hel ky&frys, diskmaskin samt inbyggnadsvaror. Badrummet är helkaklat och har både tvättmaskin och torktumlare. Du har genomgående parkettgolv, vitmålade väggar och garderober för din förvaring. Lägenheten ligger på våning 2 av 3 med en härlig balkong som ligger in mot den gemensamma innergården i nordostligt läge. Hiss finns inte. Området Från fastigheten är det cykel eller gångavstånd till centrum, matvaruhandel, kollektivtrafik med mera. En bit ifrån området finns även möjlighet till natursköna promenadstråk. Denna lägenhet passar utmärkt till dig som planerar att flytta hemifrån eller till dig som arbetar på Nibe då det endast ligger ett stenkast bort. Har du bil finns det gott om parkeringar för våra hyresgäster i direkt anslutning till fastigheten. Varmt välkommen med din intresseanmälan! Har ni frågor eller är intresserade av en visning är ni välkomna att Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

2

Size

66 m²

Price

8 610 kr

Price per m²

130 kr

Map

The listing is located at Intäppevägen, 285 91 Markaryd, Sweden

Loading map