Listed 5 days ago
Karl Hovbergsgatan, 633 54 Eskilstuna, Sweden
7 819 kr / month
2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 2000 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 9 819 kr/månad. Om lägenheten I den här bostaden välkomnas du av en funktionell hall med goda förvaringsmöjligheter i form av garderober. Lägenheten renoverades 2020 och erbjuder ett modernt boende med ett stilrent kök som har plats för en matgrupp och ett fräscht helkaklat badrum. Här finns diskmaskin, tvättmaskin och torktumlare för att underlätta din vardag. Därutöver har lägenheten en trivsam planlösning och ett fint ljusinsläpp tack vare fönster från två väderstreck. Njut av den härliga balkongen som nås via sovrummet. Området Sahl är ett populärt och barnvänligt område. I närheten ligger fina strövområden och motionsspår. Bor du i Sahl har du närhet till ICA Maxi, vårdcentral och apotek samt bra bussförbindelser. Läs mer om området
2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 2000 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 9 819 kr/månad. Om lägenheten I den här bostaden välkomnas du av en funktionell hall med goda förvaringsmöjligheter i form av garderober. Lägenheten renoverades 2020 och erbjuder ett modernt boende med ett stilrent kök som har plats för en matgrupp och ett fräscht helkaklat badrum.
Här finns diskmaskin, tvättmaskin och torktumlare för att underlätta din vardag. Därutöver har lägenheten en trivsam planlösning och ett fint ljusinsläpp tack vare fönster från två väderstreck. Njut av den härliga balkongen som nås via sovrummet. Området Sahl är ett populärt och barnvänligt område. I närheten ligger fina strövområden och motionsspår. Bor du i Sahl har du närhet till ICA Maxi, vårdcentral och apotek samt bra bussförbindelser. Läs mer om området
Property type
apartment
Rooms
2
Size
64 m²
Price
7 819 kr
Rental period
Unlimited
Available from
ASAP
Balcony
Yes
Price per m²
122 kr
The listing is located at Karl Hovbergsgatan, 633 54 Eskilstuna, Sweden
Loading map