Planteringsvägen 208, 252 32 Helsingborg, Sweden
7 761 kr / month
Tvåa med balkong belägen 1/2 trappa upp i fastighet utan hiss. Observera att ritning visar fel, köket är u-format och nås endast via vardagsrummet. Lägenheten har balkong, inte uteplats! Snabbspår. Flexibel inflyttning. Ingen kö. Hyran som visas är sänkt med 400 kronor. Rabatten gäller i 12 månader från tillträdesdatumet, därefter höjs hyran med motsvarande belopp. Högasten ligger cirka 4,5 kilometer söder om Helsingborgs centrala delar. Ett lugnt och trivsamt område med en mysig koloniträdgård. Strax väster om koloniträdgården ligger Råå ljung, vars natur ger en återblick till hur hedlandskapet längs kusten såg ut före stadens expansion.
Tvåa med balkong belägen 1/2 trappa upp i fastighet utan hiss. Observera att ritning visar fel, köket är u-format och nås endast via vardagsrummet. Lägenheten har balkong, inte uteplats! Snabbspår. Flexibel inflyttning. Ingen kö. Hyran som visas är sänkt med 400 kronor. Rabatten gäller i 12 månader från tillträdesdatumet, därefter höjs hyran med motsvarande belopp.
Högasten ligger cirka 4,5 kilometer söder om Helsingborgs centrala delar. Ett lugnt och trivsamt område med en mysig koloniträdgård. Strax väster om koloniträdgården ligger Råå ljung, vars natur ger en återblick till hur hedlandskapet längs kusten såg ut före stadens expansion.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
57 m²
Price
7 761 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-10-2026
Price per m²
136 kr
The listing is located at Planteringsvägen 208, 252 32 Helsingborg, Sweden
Loading map