Karlfeldtsgatan 10A, 722 21 Västerås, Sweden
8 099 kr / month
2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Måndag 18 maj kl. Ingen föranmälan krävs - välkommen! Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 750 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 8 849 kr/månad. Om lägenheten Bli den första att flytta in i denna nyrenoverade 2 rum och kök om 51 kvadratmeter. Köket kommer att utrustas med rostfria vitvaror som bland annat diskmaskin. Det helkaklade badrummet blir försett med dusch, tvättmaskin och torktumlare. Balkongen når du från det rymliga vardagsrummet. Området Skallberget är ett omtyckt och populärt bostadsområde som erbjuder en trivsam boendemiljö med fina grönområden. Du har närhet till matbutik, skola och förskola. Till centrum tar det bara några minuter med cykel och Mälardalens Universitet ligger endast ett stenkast därifrån. Rocklunda med motionsspår, idrottsanläggningar ligger alldeles intill området. Direkt tillgång till E18 för er som pendlar. Läs mer om området
2 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Måndag 18 maj kl. Ingen föranmälan krävs - välkommen! Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 750 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 8 849 kr/månad. Om lägenheten Bli den första att flytta in i denna nyrenoverade 2 rum och kök om 51 kvadratmeter. Köket kommer att utrustas med rostfria vitvaror som bland annat diskmaskin. Det helkaklade badrummet blir försett med dusch, tvättmaskin och torktumlare.
Balkongen når du från det rymliga vardagsrummet. Området Skallberget är ett omtyckt och populärt bostadsområde som erbjuder en trivsam boendemiljö med fina grönområden. Du har närhet till matbutik, skola och förskola. Till centrum tar det bara några minuter med cykel och Mälardalens Universitet ligger endast ett stenkast därifrån. Rocklunda med motionsspår, idrottsanläggningar ligger alldeles intill området. Direkt tillgång till E18 för er som pendlar. Läs mer om området
Property type
apartment
Rooms
2
Size
51 m²
Price
8 099 kr
Rental period
Unlimited
Available from
ASAP
Balcony
Yes
Price per m²
159 kr
The listing is located at Karlfeldtsgatan 10A, 722 21 Västerås, Sweden
Loading map