2 rooms apartment of 58m² in Katrineholm

Sibeliusgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden

7 120 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

2 rum och kök Sibeliusgatan 1 Katrineholm 641 33

2 rok med balkongkänsla högt upp i huset – uthyres i attraktiva Katrineholm ÖsterVälkommen till denna ljusa och trivsamma tvåa högt upp i huset på Sibeliusgatan 1. Här bor du bekvämt i en välplanerad bostad med lugnt läge och närhet till både natur och service.Om bostadenLägenheten erbjuder en smart planlösning med rymliga sällskapsytor och ett fint ljusinsläpp från det högre våningsläget. Här finns ett inbjudande vardagsrum med plats för både soffgrupp och matbord, ett rofyllt sovrum samt ett funktionellt kök med goda arbetsytor. Bostaden är belägen i en välskött fastighet från 1961, vilket ger en stabil och trygg boendemiljö.Funktioner och bekvämligheterVälplanerad 2 rum och kökLjust läge på fjärde våningenGenerösa sällskapsytorLugnt och trivsamt områdeVälskött fastighetOmrådet – Katrineholm ÖsterÖster är ett omtyckt område i Katrineholm som kombinerar närhet till grönområden med smidig tillgång till stadens utbud. Här bor du med promenadavstånd till parker och rekreationsstråk, perfekt för dig som uppskattar natur och ett aktivt liv. Samtidigt finns goda kommunikationer med närhet till både buss och tåg, vilket gör pendling enkel. I området finns även skolor, mataffärer och annan service, vilket gör det särskilt attraktivt för både yrkesverksamma och mindre hushåll som söker ett bekvämt vardagsliv.HyraMånadshyra: 7 120 krLåter detta som ditt nästa hem?

Property type

apartment

Rooms

2

Size

58 m²

Price

7 120 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

123 kr

Map

The listing is located at Sibeliusgatan, 641 80 Katrineholm, Sweden

Loading map