3 rooms apartment of 81m² in Katrineholm

Djulögatan 58, 641 80 Katrineholm, Sweden

9 231 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

3 rum och kök Djulögatan 58 Katrineholm 641 31

Stilren och modern 2 rok – uthyres på attraktiva Djulögatan i Katrineholm ÖsterVälkommen till denna smakfullt standardrenoverade lägenhet på Djulögatan 58 – ett hem som erbjuder en perfekt balans mellan modern komfort och tidlös charm.Om bostadenLägenheten har genomgått en standardrenovering och håller en modern nivå med stilrena materialval och genomtänkta detaljer. Här möts du av ljusa och fräscha ytor som skapar en inbjudande atmosfär, perfekt för både avkoppling och sociala stunder. Planlösningen är funktionell och ger ett bekvämt boende med goda förvaringsmöjligheter och väl disponerade rum.Funktioner och bekvämligheterStandardrenoverad med moderna ytskiktLjus och fräsch interiörGenomtänkt planlösningStilrena detaljer och materialvalTrivsam boendemiljöOmrådet – Katrineholm ÖsterKatrineholm Öster är ett populärt bostadsområde som kombinerar närhet till natur med bekvämt avstånd till stadens centrum. Här har du gång- och cykelavstånd till butiker, restauranger och service, samtidigt som du enkelt når tågstationen för smidig pendling. Området erbjuder även närhet till grönområden och Djulösjön, vilket ger fina möjligheter till rekreation och ett aktivt friluftsliv. Perfekt för dig som söker ett lugnt men centralt läge.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

81 m²

Price

9 231 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

114 kr

Map

The listing is located at Djulögatan 58, 641 80 Katrineholm, Sweden

Loading map