Listed today

3 rooms apartment of 108m² in Malmö

Fredriksbergsgatan 1a, 212 11 Malmö, Sweden

15 623 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

3 rum och kök Fredriksbergsgatan 1 A Malmö 212 11

Generös renoverad trea med balkong i SlussenVälkommen till denna rymliga och stilfulla trerumslägenhet på attraktiva Fredriksbergsgatan i Malmö. Lägenheten totalrenoverades 2023 och erbjuder ett modernt boende med smakfulla materialval, generösa sällskapsytor och ett fantastiskt ljusinsläpp från det charmiga burspråket. Det moderna köket har vita köksluckor och är fullt utrustat med induktionshäll med ugn, diskmaskin, mikro samt dubbel kyl och frys. Burspråket bidrar med både rymd och naturligt ljus, vilket skapar en trivsam plats för matlagning och umgänge. Vardagsrummet är generöst tilltaget med plats för både soffgrupp och matplats samt utgång till bostadens balkong. Lägenheten har genomgående parkettgolv och vita väggar som ger en modern och harmonisk känsla. Det helkaklade badrummet är utrustat med duschväggar, handdukstork och praktisk tvättpelare.Funktioner och bekvämligheter• Balkong• Vitt kök utrustat med moderna vitvaror• Två sovrum• Helkaklat badrum• Tvättpelare• Grön och avskild innergård• Värme, vatten och kabel-tv (grundutbud) ingår i hyran. Bredband och hushållsel ingår ej i hyran.Fredriksbergsgatan erbjuder ett centralt och attraktivt läge med närhet till Värnhemstorget – en av Malmös viktigaste knutpunkter för kollektivtrafik. Här bor du med ett stort utbud av restauranger, caféer, butiker och service precis runt hörnet samtidigt som du har nära till parker och promenadstråk. Alla intresseanmälningar för våra lediga lägenheter görs via hemsidan. För mer information om vår uthyrningspolicy, vänligen besök Hom.Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

108 m²

Price

15 623 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Price per m²

145 kr

Map

The listing is located at Fredriksbergsgatan 1a, 212 11 Malmö, Sweden

Loading map