3 rooms apartment of 80m² in Katrineholm

Kyrkogatan, 641 46 Katrineholm, Sweden

11 401 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

3 rum och kök Kyrkogatan 10 Katrineholm 641 46

Modern och renoverad 3 rok med balkong!Nu finns möjlighet att hyra denna stilrena och renoverade trerumslägenhet på våning 2 på Kyrkogatan 10. Här bor du bekvämt i en modern bostad med genomgående fina materialval och ett attraktivt läge nära både shopping och natur. Lägenheten erbjuder en ljus och trivsam planlösning med ekparkettgolv i samtliga rum, vilket skapar en enhetlig och varm känsla. Köket är modernt och går i vitt, utrustat med diskmaskin samt hällspis med varmluftsugn - perfekt för både vardagsmatlagning och middagar med vänner.Badrummet är helkaklat med klinkergolv och behaglig golvvärme. Här finns även tvättmaskin installerad för extra bekvämlighet i vardagen.Från vardagsrummet nås balkongen som vetter mot en lugn och skyddad innergård, vilket ger en avkopplande plats att njuta av under årets varmare dagar.Med sitt centrala läge har du nära till både stadens utbud av shopping och service, samtidigt som grönområden finns inom bekvämt avstånd.En perfekt bostad för dig som söker ett modernt och bekvämt hem i ett attraktivt läge.I hyran ingår grundutbud av Tele2's tv-kanaler, värme, kall- och varmvatten.Bredband tecknas hos Telenor eller Tele2. Fastigheten är ansluten till fiber. Nätverksuttag finns i lägenheten.Separat intresseanmälan till parkeringsplats och garage.Låter detta som något för dig? Registrera dig direkt här på hemsidan och lägg en intresseanmälan!Telefonnummer till mig vid frågor: / Sofia

Property type

apartment

Rooms

3

Size

80 m²

Price

11 401 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Balcony

Yes

Garage

Yes

Parking

Yes

Price per m²

143 kr

Map

The listing is located at Kyrkogatan, 641 46 Katrineholm, Sweden

Loading map