3 rooms apartment of 77m² in Västerås

Regementsgatan 83, 723 56 Västerås, Sweden

10 448 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök

Viksäng ligger vackert beläget med gångavstånd till Mälaren och Västerås centrum och cykelavstånd ut till Björnön. I Viksängs centrum finns butiker, mataffär och apotek. Runt husen finns många grönytor, lekparker och gemensamma ytor att umgås på. Från vardagsrummet kliver du rakt ut på en inglasad balkong i västerläge - en perfekt plats att njuta av eftermiddagssolen. Här kan du skapa din egen oas med växter, cafébord eller en skön fåtölj. Trivsam trerummare med inglasad balkong! Välkomnande hall med gott om förvaringsmöjligheter. Köket är funktionellt utformat med bra förvaring, plats för matbord samt utrustat med diskmaskin för en bekväm vardag. Bostaden erbjuder rymliga sovrum med garderober. Vardagsrummet leder vidare ut till den fina inglasade balkongen - ett härligt extra rum som kan nyttjas större delen av året. I den här lägenheten ingår ny vit väggfärg i Rum 1. Arbetet utförs efter att du som ny hyresgäst har flyttat in och du bor i lägenheten under tiden. Våra hantverkare kommer

Property type

apartment

Rooms

3

Size

77 m²

Price

10 448 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Balcony

Yes

Price per m²

136 kr

Map

The listing is located at Regementsgatan 83, 723 56 Västerås, Sweden

Loading map