Listed today
Dalhemsvägen 63, 254 65 Helsingborg, Sweden
8 773 kr / month
Stor 3a i höghusen på Dalhem! Ny hyresgäst kan välja om-målning av hela lägenheten utom i badrummet. Det innebär att den nya hyresgästen kan välja färg eller tapet och så utför Helsingborgshem arbetet. Observera snabb inflyttning den 1/2. Hyran avser 2025 års hyra, hyresförhandlingarna för år 2026 är ännu inte klara. I den nordöstra delen av Helsingborg ligger Dalhem. Ett område med mycket grönska, bilfria gårdar, fina lekplatser och ett eget litet centrum där mötesplatsen Kulturpunkten ligger.
Stor 3a i höghusen på Dalhem! Ny hyresgäst kan välja om-målning av hela lägenheten utom i badrummet. Det innebär att den nya hyresgästen kan välja färg eller tapet och så utför Helsingborgshem arbetet. Observera snabb inflyttning den 1/2. Hyran avser 2025 års hyra, hyresförhandlingarna för år 2026 är ännu inte klara.
I den nordöstra delen av Helsingborg ligger Dalhem. Ett område med mycket grönska, bilfria gårdar, fina lekplatser och ett eget litet centrum där mötesplatsen Kulturpunkten ligger.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
75 m²
Price
8 773 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-08-2026
Rural
Yes
Price per m²
117 kr
The listing is located at Dalhemsvägen 63, 254 65 Helsingborg, Sweden
Loading map