3 rooms apartment of 76m² in Eskilstuna

Esbjergsgatan, 632 26 Eskilstuna, Sweden

11 026 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök på Esbjergsgatan 1, ledig lägenhet i Eskilstuna

3 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Om lägenheten Nu har du chansen att hyra denna trivsamma lägenhet som renoverades 2018. Bostaden har genomgående parkettgolv och vitmålade väggar som skapar en luftig känsla. Det inbjudande köket har stilrena vita luckor och mörk bänkskiva, här finns gott om plats för matgrupp. Badrummet är helkaklat och det finns bekväma tvättmöjligheter. Njut av balkongen som nås via köket. Området Myrtorp är känt för sin närhet till natur och lugna villakvarter. Området har också ett mycket bra läge för shopping och service. Området är populärt bland barnfamiljer tack vare närheten till både skolor och lekplatser. Från Myrtorp tar du dig enkelt till centrala Eskilstuna och andra stadsdelar. Natur och friluftsliv finns runt hörnet, med skog och promenadstråk som bjuder in till aktiviteter. Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

3

Size

76 m²

Price

11 026 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Balcony

Yes

Price per m²

145 kr

Map

The listing is located at Esbjergsgatan, 632 26 Eskilstuna, Sweden

Loading map