Listed 2 days ago

3 rooms apartment of 76m² in Växjö

Höstvägen, 352 44 Växjö, Sweden

8 265 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök på Höstvägen 18 E , ledig lägenhet i Växjö

3 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Kampanj Teckna ett hyresavtal med oss senast 1 juni så bjuder vi på första månadshyran. Erbjudandet gäller på utvalda lägenheter och för dig som är ny hyresgäst hos oss. Utöver detta erbjuder vi även en hyresrabatt på 1500 kr/mån under första året 1000 kr/mån under andra året. Ordinarie hyra är 9 765 kr/mån. Om lägenheten Lägenhet är renoverad 2020 och har genomgående parkettgolv och vitmålade väggar. Köket är i vitt utförande med mörk bänkskiva, här finns diskmaskin. Badrummet är helkaklat och erbjuder dusch med glasdörrar, tvättmaskin och torktumlare. Utöver detta finns flertal garderober, ett extra arbetsrum samt en balkong. Våning 2/3 hiss finns. Området Lägenheten ligger i det lugna och grönskande Kvarteret Skatan med sina mysiga innergårdar som inbjuder till lek för barnen och en paus i vardagen för de vuxna. Kvarteret gränsar till Araby Park Arena där det finns stort utrymme för fritidsaktiviteter. Området ligger även nära Araby fritidsområde vid Helgasjön. Kvarteret Skatan ligger inom promenadavstånd till Växjö centrum och bara ett stenkast bort från lägenheten finns matbutik och småbutiker. Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

3

Size

76 m²

Price

8 265 kr

Price per m²

109 kr

Map

The listing is located at Höstvägen, 352 44 Växjö, Sweden

Loading map