3 rooms apartment of 90m² in Malmö

Ramels väg 77, 213 69 Malmö, Sweden

11 757 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök på Ramels väg 77, ledig lägenhet i Malmö

3 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden Om lägenheten Välkommen till en rymlig trerummare belägen högt upp i byggnaden med balkong. Lägenheten delrenoverades 2023 och erbjuder idag en ljus lägenhet med genomgående parkettgolv, vitmålade väggar och goda förvaringsmöjligheter. I köket har du rostfri hel kyl&frys, diskmaskin och gott om förvaring bakom vita skåpsluckor. Badrummet som är i äldre stil har kaklade väggar, beige plastmatta och är utrustat med badkar samt tvättmaskin och torktumlare. Hiss finns i fastigheten. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Området Rosengård är en stadsdel i östra Malmö. Från våra hus är det gångavstånd till Rosengård centrum med butiker och annan service. Här finns även skolor och ett rikt kulturliv. På våra bilfria innergårdar kan du njuta av grönska, lek- och grillplatser. Samtliga innergårdar rustas nu upp och totalrenoveras för ökad trivsel. Du har även tillgång till tvättstuga, förråd, cykelförråd och miljöstationer. Med pågatåget tar du dig till Malmö centrum på 6 minuter. Kommunikation med bil är väldigt smidigt då påfart till motorvägen ligger i direkt anslutning till våra lägenheter på Herrgården.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

90 m²

Price

11 757 kr

Price per m²

131 kr

Map

The listing is located at Ramels väg 77, 213 69 Malmö, Sweden

Loading map