Listed yesterday

3 rooms apartment of 83m² in Växjö

Västra Esplanaden 25, 352 31 Växjö, Sweden

11 341 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök på Västra Esplanaden 25, ledig lägenhet i Växjö

Planlösning Beskrivning Nu finns chansen till en härlig 3:a i etage på populära Spetsamossen. Du möts av en rymlig hall och en trappa som leder upp till ett stort rum med härligt ljusinsläpp. På övre plans finns även en rymlig garderob. Ljusa trägolv och vitmålade väggar överallt. Köket har diskmaskin och hel kyl och frys. Badrummet kommer att vara renoverat till inflytt med kakel på väggar och våtrumsmatta på golvet samt dusch. Möjlighet för hyresgäst att själv sätta in tvättmaskin kommer att finnas i badrummet.Lägenheten ligger på våning 5och 6. Hiss finns. Tillhörande förråd finns i källaren samt gemensam tvättstuga finns på bottenvåningen. I hyran ingår värme och vatten. Kostnad för hushållsel tillkommer samt internet.Välkommen med er ansökan! Övrigt Vid frågor: eller 0470- 77 74 20 Område Läs mer om området

Property type

apartment

Rooms

3

Size

83 m²

Price

11 341 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Elevator

Yes

Price per m²

137 kr

Map

The listing is located at Västra Esplanaden 25, 352 31 Växjö, Sweden

Loading map