Listed today

3 rooms apartment of 74m² in Västerås

Säbygatan 3, 723 41 Västerås, Sweden

8 850 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

3 rum och kök

I det omtyckta och välkända området Skiljebo i östra Västerås hittar du ett trivsamt kvarter med både punkthus och lamellhus. Här bor du i ett lugnt och grönt bostadsområde med Skiljebo centrum precis runt hörnet. Centrumet erbjuder allt du behöver i vardagen: matbutik, apotek, pizzeria, klädaffärer, bank och skola – allt samlat på ett bekvämt gångavstånd. I anslutning till torget finns även bibliotek, samlingslokal och kurslokaler som skapar möjligheter för gemenskap och aktiviteter för alla åldrar. Med närhet till både grönområden, service och stadens puls är Skiljebo ett perfekt val för dig som söker ett tryggt och bekvämt boende med det lilla extra. Välplanerad trerummare med inglasad balkong! I hallen möts du av praktisk förvaring med garderob. Bostaden erbjuder två rymliga sovrum. Köket är funktionellt utformat med gott om förvaring samt plats för matbord – perfekt för både vardag och sociala tillställningar. Badrum med dusch. Vardagsrummet bjuder in till umgänge och här ifrån nås den inglasade balkongen. I den här lägenheten ingår nytt parkettgolv. Arbetet utförs efter att du som ny hyresgäst har flyttat in och du kan bo i lägenheten under tiden. Våra hantverkare kommer

Property type

apartment

Rooms

3

Size

74 m²

Price

8 850 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Balcony

Yes

Price per m²

120 kr

Map

The listing is located at Säbygatan 3, 723 41 Västerås, Sweden

Loading map