Listed today
Regementsgatan, 723 44 Västerås, Sweden
12 064 kr / month
Vi har byggt två punkthus med 23 lägenheter vardera i gröna, sköna, kvarteret Regementet på Viksäng. Husen ligger strax intill Viksängs centrum, nära matbutik, apotek, bibliotek och annan service. Ett stenkast från kvarteret hittar du Öster Mälarstrand där Elbafärjan lägger till för att sedan gå ut till öarna ute i Mälaren. Ett par stenkast till hittar du Björnön med motionsspår, skridsko, spark och kanotuthyrning. På mindre än en halvtimme promenerar du till Västerås centrum. Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Köket har en vit ramlucka, beige kakel och en sandfärgad bänkskiva. Badrummet är helkaklat i vitt med svart golv som följs upp med en svart kakelstapel bakom wc-stolen. På väggen sitter en handdukstork och det är dusch. För bästa boendemiljö är det rökfritt i husen, på balkongerna och den direkta omgivningen. Hushållsel och varmvatten debiteras efter faktisk förbrukning.
Vi har byggt två punkthus med 23 lägenheter vardera i gröna, sköna, kvarteret Regementet på Viksäng. Husen ligger strax intill Viksängs centrum, nära matbutik, apotek, bibliotek och annan service. Ett stenkast från kvarteret hittar du Öster Mälarstrand där Elbafärjan lägger till för att sedan gå ut till öarna ute i Mälaren. Ett par stenkast till hittar du Björnön med motionsspår, skridsko, spark och kanotuthyrning. På mindre än en halvtimme promenerar du till Västerås centrum.
Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Köket har en vit ramlucka, beige kakel och en sandfärgad bänkskiva. Badrummet är helkaklat i vitt med svart golv som följs upp med en svart kakelstapel bakom wc-stolen. På väggen sitter en handdukstork och det är dusch. För bästa boendemiljö är det rökfritt i husen, på balkongerna och den direkta omgivningen. Hushållsel och varmvatten debiteras efter faktisk förbrukning.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
75 m²
Price
12 064 kr
Rental period
Unlimited
Available from
ASAP
Balcony
Yes
Price per m²
161 kr
The listing is located at Regementsgatan, 723 44 Västerås, Sweden
Loading map