Listed today

3 rooms apartment of 77m² in Malmö

Möllevångsgatan 29A, 214 20 Malmö, Sweden

10 301 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

3 rum och kök Södra Skolgatan 35 B Malmö 214 22

Trerumslägenhet med balkong i attraktivt lägeVälkommen till denna välplanerade trerumslägenhet på tredje våningen med hiss – ett bekvämt och trivsamt boende i ett attraktivt område. Här erbjuds generösa ytor, bra förvaring och en härlig balkong mot lugn innergård.Lägenheten har ett charmigt originalkök med vita luckor och brunt kakel, utrustat med spis, ugn samt fullstor kyl och frys. Vardagsrummet har vacker parkett och utgång till balkongen som ger ett lugnt och insynsskyddat läge mot gården. Båda sovrummen har laminatgolv och ett av rummen kompletteras med en dekorativ fondvägg. Hall och kök har praktiska laminatgolv och väggarna i större delen av bostaden är vita och bredspacklade med struktur.Det helkaklade badrummet är utrustat med badkar samt blått klinkergolv och vitt kakel på väggarna.Området erbjuder närhet till service, kommunikationer och grönområden, vilket gör bostaden attraktiv för såväl par som familjer och personer som söker ett bekvämt vardagsliv med närhet till stadens utbud. Här bor du med goda kommunikationer och närhet till butiker, restauranger och andra bekvämligheter.Det här ingår och erbjuds:Balkong mot innergårdHiss i fastighetenKabel-tv via Comhems grundutbud ingår i hyranFiber från Telenor finns indraget i fastigheten (tecknas separat av hyresgästen)Helkaklat badrum med badkarVälplanerad planlösning med två sovrumVärme, vatten och kabel-tv grundutbud ingår i den angivna hyran. Bredband och hushållsel ingår ej. Alla intresseanmälningar på våra lediga lägenheter görs via hemsidan. För mer info om vår uthyrningspolicy hittar ni på: Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar.Observera att interiörbilderna är digitalt möblerade och justerade. Avvikelser förekommer.Välkommen att skicka in din intresseanmälan redan idag! 

Property type

apartment

Rooms

3

Size

77 m²

Price

10 301 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

134 kr

Map

The listing is located at Möllevångsgatan 29A, 214 20 Malmö, Sweden

Loading map