3 rooms apartment of 84m² in Falköping

Trätorget 1, 521 42 Falköping, Sweden

10 446 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

3 rum och kök Trätorget 1 Falköping 521 42

Seniorvänlig trea med centralt läge vid Stora torgetVälkommen till en ljus och välplanerad trea i ett 55+ boende med attraktivt läge mitt i centrum. Här bor du bekvämt i en bostad som är anpassad för god tillgänglighet och med närhet till allt du behöver.Om lägenhetenLägenheten är 84 kvadratmeter och fördelad på tre rum och kök med en öppen och luftig känsla. Den breda hallen erbjuder en rymlig klädkammare med gott om förvaring. Köket ligger i delvis öppen planlösning mot vardagsrummet, vilket skapar trevliga ytor för umgänge.Det stora badrummet nås både från sovrum och hall och är utrustat med tvättmaskin och torktumlare för extra bekvämlighet. Bostaden är tillgänglighetsanpassad och ligger på tredje våningen med hiss i huset.Funktioner och detaljerTre rum och kökDelvis öppen planlösning mellan kök och vardagsrumRymlig klädkammareStort badrum med ingång från både sovrum och hallTvättmaskin och torktumlareTillgänglighetsanpassad bostadHiss i husetBelägen på tredje våningenLägeFastigheten ligger på Trätorget i Falköping, precis vid Stora torget. Här bor du mitt i centrum med direkt närhet till butiker, restauranger, caféer och service. Läget passar perfekt för dig som vill ha ett bekvämt boende med allt inom gångavstånd och goda kommunikationer i närheten.ÖvrigtVärme och vatten ingår i hyran.Planlösning och utförande kan i vissa fall skilja sig från verkligheten.Vi reserverar oss för eventuella felskrivningar. Inredningsbilderna är endast avsedda som inspiration och avvikelser kan förekomma.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

84 m²

Price

10 446 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Elevator

Yes

Price per m²

124 kr

Map

The listing is located at Trätorget 1, 521 42 Falköping, Sweden

Loading map