4 rooms apartment of 93m² in Katrineholm

Gersnäsgatan 5, 641 46 Katrineholm, Sweden

12 925 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

4 rum och kök Bondegatan 12 Katrineholm 641 46

Renoverad 4 rok - bekvämt boende med modern standardVälkommen till denna välplanerade och smakfullt renoverade fyrarummare på Norr. Här erbjuds ett modernt och bekvämt boende med genomtänkta lösningar som förenklar vardagen.Om bostadenLägenheten är belägen på våning 1 på Bondegatan 12 och erbjuder generösa ytor med en smart planlösning som passar såväl familjer som par eller yrkesverksamma. Den renoverade interiören ger ett fräscht och inbjudande intryck, med moderna materialval och hög funktionalitet.Funktioner och bekvämligheterGolvvärme i hall och badrum för extra komfortModernt kök med spis och induktionshällKombinerad tvättmaskin och torktumlareLjusa och rymliga rum med bra planlösningRenoverade ytskikt i hela lägenhetenLäge och närområdeBostaden ligger på populära Norr, ett område som erbjuder närhet till både stadsliv och goda kommunikationer. Med kort avstånd till resecentrum finns smidiga pendlingsmöjligheter, och centrum nås enkelt till fots. I området finns även ett brett utbud av service, restauranger, grönområden och vardagsbekvämligheter, vilket gör det till ett attraktivt val för både familjer och yrkesverksamma som söker ett centralt men lugnt läge.Intresserad?Välkommen att höra av dig för mer information eller för att boka en visning av denna fina lägenhet.Telefonnummer till Sofia vid frågor; .

Property type

apartment

Rooms

4

Size

93 m²

Price

12 925 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Price per m²

139 kr

Map

The listing is located at Gersnäsgatan 5, 641 46 Katrineholm, Sweden

Loading map