Fristadsgatan, 633 44 Eskilstuna, Sweden
11 054 kr / month
4 rum och kök Bilderna är från en liknande lägenhet. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 2000 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 13 054 kr/månad. Om lägenheten Lägenheten är renoverad med genomgående parkettgolv och vitmålade väggar. Du möts av en rymlig hall med praktiskt klinkegolv och nära anslutning till klädkammare och badrum. Badrummet är helkaklat och har dusch, spegelskåp samt en tvättmaskin för extra bekvämlighet. Köket är i vitt utförande med bänkskiva i ek, här finns vita vitvaror som diskmaskin samt hel kyl och frys samt gott om plats för matbord och stolar. Den inglasade balkongen nås via vardagsrummet. Området I Årby bor du i ett bekvämt område med närhet till bland annat vårdcentral, livsmedelsbutik och skola. Du hittar även en idrottsplats och friluftsområde i närheten. Stadsbussarna tar dig snabbt in till Eskilstunas stadskärna och Mälardalens universitet. Läs mer om området
4 rum och kök Bilderna är från en liknande lägenhet. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 2000 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 13 054 kr/månad. Om lägenheten Lägenheten är renoverad med genomgående parkettgolv och vitmålade väggar. Du möts av en rymlig hall med praktiskt klinkegolv och nära anslutning till klädkammare och badrum. Badrummet är helkaklat och har dusch, spegelskåp samt en tvättmaskin för extra bekvämlighet.
Köket är i vitt utförande med bänkskiva i ek, här finns vita vitvaror som diskmaskin samt hel kyl och frys samt gott om plats för matbord och stolar. Den inglasade balkongen nås via vardagsrummet. Området I Årby bor du i ett bekvämt område med närhet till bland annat vårdcentral, livsmedelsbutik och skola. Du hittar även en idrottsplats och friluftsområde i närheten. Stadsbussarna tar dig snabbt in till Eskilstunas stadskärna och Mälardalens universitet. Läs mer om området
Property type
apartment
Rooms
4
Size
93 m²
Price
11 054 kr
Rental period
Unlimited
Available from
ASAP
Balcony
Yes
Price per m²
119 kr
The listing is located at Fristadsgatan, 633 44 Eskilstuna, Sweden
Loading map