Årbygatan, 633 44 Eskilstuna, Sweden
14 242 kr / month
5 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 2000 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 16 242 kr/månad. Om lägenheten Med en generös yta på 133 kvadratmeter erbjuder denna bostad gott om utrymme för umgänge och avkoppling. Lägenheten renoverades 2022 och har genomgående stilrena ytskikt samt ett fint ljusinsläpp tack vare fönster från två håll. Det inbjudande köket har vita luckor och rostfria vitvaror som diskmaskin. Det finns plats för matgrupp. Badrummet är helkaklat med dusch samt tvättmaskin och torktumlare, det finns även en separat gästtoalett. Lägenheten har två balkonger, ena når du från sovrummet och den andra från vardagsrummet. Området I Årby bor du i ett bekvämt område med närhet till bland annat vårdcentral, livsmedelsbutik och skola. Du hittar även en idrottsplats och friluftsområde i närheten. Stadsbussarna tar dig snabbt in till Eskilstunas stadskärna och Mälardalens universitet. Läs mer om området
5 rum och kök Interiörbilderna är exempelbilder på standarden. Är du intresserad av en visning? Vi erbjuder även visning kvällar och helger Anmäl dig här Hyresrabatt För dig som är ny kund erbjuder vi just nu en hyresrabatt på 2000 kronor i månaden under de första två åren. Därefter gäller ordinarie hyra vilket i dagsläget är 16 242 kr/månad. Om lägenheten Med en generös yta på 133 kvadratmeter erbjuder denna bostad gott om utrymme för umgänge och avkoppling. Lägenheten renoverades 2022 och har genomgående stilrena ytskikt samt ett fint ljusinsläpp tack vare fönster från två håll.
Det inbjudande köket har vita luckor och rostfria vitvaror som diskmaskin. Det finns plats för matgrupp. Badrummet är helkaklat med dusch samt tvättmaskin och torktumlare, det finns även en separat gästtoalett. Lägenheten har två balkonger, ena når du från sovrummet och den andra från vardagsrummet. Området I Årby bor du i ett bekvämt område med närhet till bland annat vårdcentral, livsmedelsbutik och skola. Du hittar även en idrottsplats och friluftsområde i närheten. Stadsbussarna tar dig snabbt in till Eskilstunas stadskärna och Mälardalens universitet. Läs mer om området
Property type
apartment
Rooms
5
Size
133 m²
Price
14 242 kr
Rental period
Unlimited
Available from
ASAP
Balcony
Yes
Price per m²
107 kr
The listing is located at Årbygatan, 633 44 Eskilstuna, Sweden
Loading map