Listed today

1 room apartment of 24m² in Stockholm

Crafoords Väg 14, 113 61 Stockholm, Sweden

4 762 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

apartment at Stockholm, Crafoords Väg 14, Vasastaden

Beskrivning av bostaden Typ av bostad Det här är en ungdomsbostad. Den kan sökas av dig som är 19 år. Om kontraktet Denna ungdomslägenhet är belägen i ett ungdomshus. Detta innebär att hyresgästen har efter avtalstecknande endast rätt att byta, överlåta eller upplåta ungdomslägenheten i andrahand till någon som uppfyller åldersvillkoret. Denna lägenhet hyrs ut tillsvidare vilket innebär att din kötid nollställs om du tecknar kontrakt på denna lägenhet. Boendetid: Från: Till: Tillsvidare Uppsägningstid: 3 månader Om bostaden Fastigheten kommer att genomgå stambyte med planerad start 2026. Vid kontraktsskrivning kan du behöva uppvisa tecknad hemförsäkring för din nya bostad. Om hyran I hyran ingår hushållsel, varmvatten och uppvärmning. Förmedlingsinformation Viktig information om visning eller förmedling kan skickas ut via sms. Uppdatera dina Om hyresvärden har villkor om antal hushållsmedlemmar hämtar och behandlar vi familjeuppgifter om dig, din registrerade medboende och eventuella barn. Observera att om inflyttningsdatumet infaller på en helgdag eller en röd dag sker inflyttning nästkommande vardag. Om din anställning inte är i Stockholmsområdet behöver du visa att din arbetsplats ligger inom pendlingsavstånd från bostaden. Visningsinformation Om du är en av dem som blir aktuell för en bostad kommer du att bli inbjuden till visning eller få ny kompletterande information i form av bilder/video eller rangordning. Visningsinbjudan kommer att synas på Mina sidor samt skickas på mejl om du har fyllt i en aktuell mejladress. Om du har skyddade personuppgifter får du endast visningsinbjudan via Mina sidor. Boendereferenser Om du blir aktuell för bostaden behöver du

Property type

apartment

Rooms

1

Size

24 m²

Price

4 762 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

198 kr

Map

The listing is located at Crafoords Väg 14, 113 61 Stockholm, Sweden

Loading map