Listed today

2 rooms apartment of 29m² in Stockholm

Bjurgränd, 124 65 Stockholm, Sweden

10 778 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 12-05-2026

apartment for rent at Bandhagen

Nyproducerad 1,5:a (våning 2) – Bli den första som flyttar in! Om bostaden Välkommen till en perfekt planerad och ljus 1,5:a om 29 kvm i det nybyggda projektet Bjurbäcken 11 i Rågsved. Lägenheten ligger på våning 2 (Plan 12 enligt bofaktablad) och erbjuder ett modernt boende med inflyttning 2026. Här bor du med hög standard där ingen tidigare flyttat in. Interiör & Standard Kök: Stilrent vitt kök från HTH med eleganta luckor. Badrum: Helkaklat i vitt och beige med duschvägg i glas, handdukstork och förberett för tvättmaskin. Ytskikt: Genomgående ekparkett och vitmålade väggar. Rymd: En generös takhöjd på 2,70 meter skapar en luftig atmosfär. Ekonomi & Bekvämlighet (IMD) För att göra ditt boende så smidigt som möjligt tillämpas Individuell Mätning och Debitering (IMD): Inga egna avtal: Du slipper teckna egna el- eller vattenavtal. Allt på hyresavin: Din faktiska förbrukning av el och vatten mäts digitalt och debiteras direkt via din månatliga hyresavi. Enkelt, tryggt och överskådligt. Vad som ingår i hyran Förråd: Ett eget källarförråd ingår i hyran. Gemensamma utrymmen: Tillgång till modern tvättstuga och säkert cykelrum i fastigheten. Innergård: Tillgång till en stor, grönskande innergård med pergola och möjligheter till gemensam odling. Läge Fastigheten är helt rökfri och ligger endast ett par minuters promenad från Rågsveds tunnelbanestation, vilket ger en snabb anslutning till Stockholm City.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

29 m²

Price

10 778 kr

Rental period

Unlimited

Available from

12-05-2026

New build

Yes

Rural

Yes

Price per m²

372 kr

Map

The listing is located at Bjurgränd, 124 65 Stockholm, Sweden

Loading map