2 rooms apartment of 59m² in Borås

Sturegatan 21, 503 42 Borås, Sweden

9 370 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 11-03-2026

apartment for rent at Borås

2 rok i centrala Borås – nära till allt! Fräsch nyligen renoverad och trivsam 2 rum och kök belägen mitt i hjärtat av Borås. Lägenheten erbjuder ett ljust vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och matplats, ett separat sovrum samt ett praktiskt kök. Bostaden har ljusa och trivsamma ytor som skapar en hemtrevlig känsla. Perfekt läge med gångavstånd till centrum, Högskolan i Borås, restauranger, service och goda kommunikationer. Bostaden passar utmärkt för den som söker ett bekvämt och centralt boende. Avgift för kabel-TV tillkommer. Välkommen att höra av dig för mer information eller bokning av visning!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

59 m²

Price

9 370 kr

Rental period

Unlimited

Available from

11-03-2026

Price per m²

159 kr

Map

The listing is located at Sturegatan 21, 503 42 Borås, Sweden

Loading map