1 room apartment of 26m² in Enköping

Boglösavägen, 749 44 Enköping, Sweden

7 353 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 27-04-2026

apartment for rent at Enköping

Här har du möjlighet att bo i en egen minivilla (Attefallshus). Nybyggd 2023. Till bostaden hör en uteplats och parkering ingår i hyran. Badrum med kakel och klinker. Kök med diskmaskin, ugn och häll. Bostaden har egen varmvattenberedare och luft-luftvärmepump. Kostnaden för dessa tillkommer utöver angiven hyra på elräkningen. Bostaden är liten med yteffektiv. Passar bra för en person. Separat förråd finns i angränsande byggnad. Attefallshuset står på en fastighet med en annan byggnad. Fastigheten har ett el-abonnemang, vi preliminärdebiterar 1000 kr för hushållsel, uppvärmning av bostaden samt varmvattnet. Efter 3 månader stäms detta av mot verklig förbrukning. Kostnaden för soporna tillkommer också. Gånsta är ett familjevänligt bostadsområde med fina naturområden i närheten. På bra bekvämt avstånd finns även förskolor, skolor och här finns bra kommunikationer till Enköping centrum. En utmärkt plats att bo på för dig som pendlar. I anslutning till bostaden har det precis byggts nya busshållplatser.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

26 m²

Price

7 353 kr

Rental period

Unlimited

Available from

27-04-2026

New build

Yes

Parking

Yes

Price per m²

283 kr

Map

The listing is located at Boglösavägen, 749 44 Enköping, Sweden

Loading map