2 rooms apartment of 66m² in Eskilstuna

Carlavägen, 633 51 Eskilstuna, Sweden

9 245 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 19-02-2026

apartment for rent at Eskilstuna

På Carlavägen 55 A bor du både centralt och bekvämt. Den här 2:an ligger på plan 2 och har balkong ut från köket in mot gården. Här får du plats med ett mindre bord och kan njuta av en fika i eftermiddagssolen. Köket är välplanerat med plats för en matgrupp. Moderna vitvaror, diskmaskin och vita luckor. Badrummet är delvis kaklat och förberett för tvättmaskin. I sovrummet finns det plats för en dubbelsäng och har en stor rymlig garderob för praktisk förvaring. I hallen är det en säkerhetsdörr installerad för ökad trygghet, postboxar sitter i entrén. Garage finns att hyra om man önskar det. Precis intill gården ligger busshållsplatsen där bussarna regelbundet tar dig till Eskilstuna centrum. Men du når dit även genom en kortare promenad. Willys ligger i närheten och även förskola. Välkommen in med din ansökan för en bokad visning.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

66 m²

Price

9 245 kr

Rental period

Unlimited

Available from

19-02-2026

Balcony

Yes

Garage

Yes

Rural

Yes

Price per m²

140 kr

Map

The listing is located at Carlavägen, 633 51 Eskilstuna, Sweden

Loading map