Listed yesterday

1 room apartment of 19m² in Gävle

Kastsjöstrand 4A, 804 23 Gävle, Sweden

4 036 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 08-05-2026

apartment for rent at Gävle

Kontakta mig så hjälper jag dig att hitta din nya bostad. Isabelle Eriksson, Uthyrare Fastighets AB Balder 026-545580 Bli den allra första att flytta in i denna totalrenoverade lägenheten på Kastsjöstrand 4 A. Du välkomnas in i en stilren hall med klinkergolv i grått med brandsklassad säkerhetsdörr. Samma moderna känsla möter dig i det helkaklade badrummet. Vidare in i lägenheten möts du av ljusa, nymålade väggar i vit och en vacker ekparkett som skapar en varm och modern helhetskänsla. Det välplanerade köket är nyinstallerat och utrustad för att göra vardagen både enkel och trivsam. Bilderna i annonsen är exempelbilder. Avvikelser i planlösning kan förekomma, men standarden är desamma. Varmt välkommen med din intresseanmälan! OMGIVNING Ett fint rogivande område med mycket grönska och med motionsslinga runt den fågelrika Rudsjön. Området erbjuder även arrangerade grillplatser samt fina lekplatser. Cykelavstånd till havsbadet Vårvik med dess servering sommartid. Idrottsanläggningen Kastvallen med dess utbud samt närhet till Bomhusbacken med en barnvänlig nedfart. Fliskärs småbåtshamn samt nöjesparken Furuvik finns inom rimligt avstånd. KOMMUNIKATIONER Stadsbussarna går två gånger i timmen som enkelt tar dig in till Gävle city. Trygga cykel och gångbanor finns. Trafikleder samt access till större leder. SERVICE Närbutik inom promenadavstånd samt ett litet större centrum med dess utbud av varor och tjänster såsom mataffär, spelbutik, apotek, hälsocentral, bibliotek, pizzeria och frisör. PARKERING Parkering finns att hyra av oss

Property type

apartment

Rooms

1

Size

19 m²

Price

4 036 kr

Rental period

Unlimited

Available from

08-05-2026

Parking

Yes

Price per m²

212 kr

Map

Kastsjöstrand 4A, 804 23 Gävle, Sweden

Loading map