Listed today
Lilla Tunnlandsgatan 5, 414 77 Gothenburg, Sweden
9 696 kr / month
Nu finns möjlighet att hyra en trevlig välplanerad tvåa på Lilla Tunnlandsgatan. Denna lägenhet erbjuder öppen planlösning mellan kök och vardagsrum med utgång till en generös balkongen med morgonsol. Välutrustad lägenhet med egen tvättmaskin/torktumlare och diskmaskin. Promenadavstånd till Marklandsgatan som är knutpunkt för många buss- och spårvagnslinjer och i närområdet finns även Slottsskogen och Botaniska Trädgården. Det finns parkering både utomhus och i garage, men för närvarande är det viss kö.
Nu finns möjlighet att hyra en trevlig välplanerad tvåa på Lilla Tunnlandsgatan. Denna lägenhet erbjuder öppen planlösning mellan kök och vardagsrum med utgång till en generös balkongen med morgonsol. Välutrustad lägenhet med egen tvättmaskin/torktumlare och diskmaskin.
Promenadavstånd till Marklandsgatan som är knutpunkt för många buss- och spårvagnslinjer och i närområdet finns även Slottsskogen och Botaniska Trädgården. Det finns parkering både utomhus och i garage, men för närvarande är det viss kö.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
54 m²
Price
9 696 kr
Rental period
Unlimited
Available from
19-05-2026
Price per m²
180 kr
The listing is located at Lilla Tunnlandsgatan 5, 414 77 Gothenburg, Sweden
Loading map