Listed 5 days ago

2 rooms apartment of 55m² in Hallsberg

Nytorgsgatan 5B, 694 34 Hallsberg, Sweden

6 940 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 11-05-2026

apartment for rent at Hallsberg

Bekväm 2 rok i bottenplan med balkong – Nytorgsgatan 5B Välkommen till denna trivsamma hyresrätt om 2 rum och kök på 56 kvm, belägen i bottenplan på Nytorgsgatan 5B. Ett perfekt boende för dig som vill ha ett lättillgängligt hem utan trappor. Lägenheten har en genomtänkt planlösning med ett rymligt vardagsrum och utgång till balkongen som ligger i solsäkert läge med trevlig utsikt. Köket är praktiskt utformat med goda arbetsytor och bra förvaringsmöjligheter. Sovrummet rymmer både säng och förvaring. Hyra: 6940 kr/mån. I hyran ingår värme, varm- och kallvatten samt kabel-tv, vilket ger ett bekvämt och kostnadseffektivt boende. På Norrgårdsgatan bor du i ett trevligt och familjevänligt område med närhet till både grönområden och service. Spontanparken, en populär skate- och lekpark, ligger precis bakom fastigheten och på innergården finns en mysig lekplats med gungor, rutschkana och bänkar där både barn och vuxna kan umgås. Här har du allt du behöver inom gångavstånd – Lidl och Dollarstore ligger runt hörnet, och i närheten finns även en bowlinghall, restaurang och gym. För barnfamiljer är läget perfekt med Stocksätterskolan bredvid och förskolan Norrgården mittemot. Dessutom finns ett fint promenadstråk och ett badhus för den som vill vara aktiv. Ett bekvämt och trevligt område där du har nära till både vardagsbestyr och fritidsaktiviteter!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

55 m²

Price

6 940 kr

Rental period

Unlimited

Available from

11-05-2026

Balcony

Yes

Rural

Yes

Price per m²

126 kr

Map

The listing is located at Nytorgsgatan 5B, 694 34 Hallsberg, Sweden

Loading map