1 room apartment of 52m² in Halmstad

Andersbergsringen 70, 302 21 Halmstad, Sweden

7 025 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 28-04-2026

apartment for rent at Halmstad

OM LÄGENHETEN Välkommen in i denna hemtrevliga bostad på Andersbergsringen 68! Här har du ett modernt kök med diskmaskin och ett helkaklat badrum. Du har även en härlig uteplats till ditt förfogande. Varje lägenhet har ett tillhörande förråd som ni finner i fastighetens entréplan. Där finns även möjlighet att, i de flesta fastigheter, förvara cyklar och barnvagnar. Området har en gemensam tvättstuga. Tvättstugan kan enkelt bokas via Willhems hemsida. Värme- och vattenförbrukning ingår i hyran samt ett kanalpaket levererat av Tele2. Internet levereras via ITUX. Observera att det kan förekomma avvikelser i planlösningen. NÄROMRÅDET På området Hjälmen äger och förvaltar Willhem fyra stycken fastigheter som tillsammans utgör 338 lägenheter. Fastigheterna byggdes år 1968 och har ett tidstypiskt utseende. I dessa fastigheter renoveras många av lägenheterna utifrån vårt koncept Willhemlyftet, där gammalt blir nytt. På den stora parkeringen ligger fastighetens avfallsbehållare där ni enkelt och bekvämt kan slänga era sopor samt källsortera. PARKERING I anslutning till fastigheten finns det en stor betalparkering och biljett kan köpas via Parkster. Det är även möjligt att hyra ett separat garage via https://www.willhem.se/sok-parkering/halmstad/ Välkommen med din intresseanmälan.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

52 m²

Price

7 025 kr

Rental period

Unlimited

Available from

28-04-2026

Garage

Yes

Parking

Yes

Price per m²

135 kr

Map

The listing is located at Andersbergsringen 70, 302 21 Halmstad, Sweden

Loading map