Stampgatan 1, 254 41 Helsingborg, Sweden
9 486 kr / month
Välkommen till två rum och kök två trappor upp med balkong mot den gröna innergården. Stora rymliga rum och ett kök som är utrustat med diskmaskin och utrymme för matplats. Insteget till vardagsrummet har fina dubbeldörrar som ger en extra känsla. Gjuteriet består av 45 lägenheter om 1-3 rum och kök, i två huskroppar i populära Tågaborg, norr om centrala Helsingborg. Här bor du nära teater, konserthus och Kullagatan som är citys gågata. Lägenheterna i kvarterets två huskroppar har 1-3 rum och kök, i storlekarna 23-75 kvm. Många av bostäderna har renoverats under senare år, och standard kan därför skilja i de olika lägenheterna. Mer information om detta i respektive annons på HomeQ. Cykelförråd finns i källarplan, där också barnvagnar kan förvaras. Gemensam tvättstuga är belägen i källarplan på Stampgatan 1-3. Grön och härlig innergård som delas med andra fastigheter. Miljörummet finns i gårdshus mellan huskropparna. I bottenplan på Hälsovägen finns två butikslokaler. Observera att planlösning kan vara spegelvänd. Interiöra bilder är från annan lägenhet i fastigheten och kan skilja från denna. Vi reserverar oss för att årlig höjning kan ske mellan publicering, kontrakt och tillträde. Anmäl ditt intresse idag för din chans till visning!
Välkommen till två rum och kök två trappor upp med balkong mot den gröna innergården. Stora rymliga rum och ett kök som är utrustat med diskmaskin och utrymme för matplats. Insteget till vardagsrummet har fina dubbeldörrar som ger en extra känsla. Gjuteriet består av 45 lägenheter om 1-3 rum och kök, i två huskroppar i populära Tågaborg, norr om centrala Helsingborg. Här bor du nära teater, konserthus och Kullagatan som är citys gågata. Lägenheterna i kvarterets två huskroppar har 1-3 rum och kök, i storlekarna 23-75 kvm. Många av bostäderna har renoverats under senare år, och standard kan därför skilja i de olika lägenheterna.
Mer information om detta i respektive annons på HomeQ. Cykelförråd finns i källarplan, där också barnvagnar kan förvaras. Gemensam tvättstuga är belägen i källarplan på Stampgatan 1-3. Grön och härlig innergård som delas med andra fastigheter. Miljörummet finns i gårdshus mellan huskropparna. I bottenplan på Hälsovägen finns två butikslokaler. Observera att planlösning kan vara spegelvänd. Interiöra bilder är från annan lägenhet i fastigheten och kan skilja från denna. Vi reserverar oss för att årlig höjning kan ske mellan publicering, kontrakt och tillträde. Anmäl ditt intresse idag för din chans till visning!
Property type
apartment
Rooms
2
Size
54 m²
Price
9 486 kr
Rental period
Unlimited
Available from
22-04-2026
Rural
Yes
Balcony
Yes
Price per m²
176 kr
The listing is located at Stampgatan 1, 254 41 Helsingborg, Sweden
Loading map