3 rooms apartment of 72m² in Gothenburg

Börsåsgatan 41, 422 44 Gothenburg, Sweden

11 900 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 16-03-2026

apartment for rent at Hisings Backa

En trevlig lägenhet, 3 rum, kök och toalett på våning 2 med stor balkong. Ljus och fin lägenhet, Ytskikten i alla rum är helt nya från 2022, Kök och badrum i modern standard, Stor balkong i söderläge med mycket vacker utsikt över Göteborg Komplett möblerad. 4 sängar, TV(50”), fullt utrustat kök, kyl/frys, micro, kaffebryggare, Egen tvättmaskin, Torktummlare & Diskmaskin i lägenheten. 10 min till Göteborgs centrum, 300m till busshållplats I hyran ingår • Värme • Varmvatten • Internet Hyresgästen betalar själv för hushållsel tex belysning ca 300kr/mån Ledig från 26-04-01. Hyra 11 900 kr/månad. Deposition en månadshyra (11 900kr)

Property type

apartment

Rooms

3

Size

72 m²

Price

11 900 kr

Rental period

Unlimited

Available from

16-03-2026

Furnished

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

165 kr

Map

The listing is located at Börsåsgatan 41, 422 44 Gothenburg, Sweden

Loading map