Listed today
Järnvägsgatan 18, 775 51 Avesta, Sweden
5 779 kr / month
Välkommen till denna välplanerade lägenhet på ett mysigt läge i Krylbo, granne med älven. Lägenheten hyrs ut i förstahand av Malmporten Fastigheter AB. Besök gärna vår hemsida malmporten.nu. Denna lägenhet har allt ni kan önska er så som diskmaskin, tvättmaskin, balkong och hiss. Köket är rymligt och ni får plats med ett matbord. Vardagsrummet möblerar ni enkelt med en soffgrupp och här hittar ni utgången till balkongen. Sovrummet vetter ut mot den lugna gården och har en garderobsvägg. Utanför porten hittar ni parkeringsplatser som går att hyra. Här finns även en trevlig uteplats. Ett stenkast bort hittar ni mataffären samt busshållsplatsen där ni tar er till centrala Avesta. På andra sidan bron hittar ni tågstationen samt fina promenadstråk längst med älven.
Välkommen till denna välplanerade lägenhet på ett mysigt läge i Krylbo, granne med älven. Lägenheten hyrs ut i förstahand av Malmporten Fastigheter AB. Besök gärna vår hemsida malmporten.nu. Denna lägenhet har allt ni kan önska er så som diskmaskin, tvättmaskin, balkong och hiss. Köket är rymligt och ni får plats med ett matbord. Vardagsrummet möblerar ni enkelt med en soffgrupp och här hittar ni utgången till balkongen.
Sovrummet vetter ut mot den lugna gården och har en garderobsvägg. Utanför porten hittar ni parkeringsplatser som går att hyra. Här finns även en trevlig uteplats. Ett stenkast bort hittar ni mataffären samt busshållsplatsen där ni tar er till centrala Avesta. På andra sidan bron hittar ni tågstationen samt fina promenadstråk längst med älven.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
57 m²
Price
5 779 kr
Rental period
Unlimited
Available from
11-05-2026
Price per m²
101 kr
The listing is located at Järnvägsgatan 18, 775 51 Avesta, Sweden
Loading map