Listed 5 days ago

3 rooms apartment of 80m² in Kungsbacka

Söderåleden, 434 46 Kungsbacka, Sweden

7 686 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 06-05-2026

apartment for rent at KUNGSBACKA

På Syréngatan finns nu möjlighet att hyra en trivsam trea med balkong och snabb inflyttning. Här får du ett hem med gott om utrymme för både vardag och umgänge i ett centralt och bekvämt läge. Du har tillgång till en trevlig innergård och badkar som ger extra komfort i vardagen. Inflyttning sker 1 juni 2026 och är inte förhandlingsbar. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Här bor du i ett lugnt och etablerat område i centrala Kungsbacka med grönskande gårdar och närhet till både centrum och Kungsmässans breda utbud av shopping, restauranger och service. I närområdet finns även skolor, förskolor, matbutiker och fina promenadstråk. Från Kungsbacka station tar du dig smidigt till Göteborg och Varberg med pendeltåg. För dig som pendlar med bil finns enkel anslutning till E6:an. Låter det intressant? Anmäl ditt intresse redan idag – förutsatt att du kan flytta in från 1 juni. Alla intresseanmälningar görs via HomeQ. Vi tar tyvärr inte emot ansökningar via telefon, mejl eller personliga besök. Urvalet sker utifrån de vägledande köpoängen i HomeQ och processen påverkas därför inte genom att kontakta oss direkt. Tack för din förståelse och lycka till med din ansökan!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

80 m²

Price

7 686 kr

Rental period

Unlimited

Available from

06-05-2026

Balcony

Yes

Rural

Yes

Price per m²

96 kr

Map

The listing is located at Söderåleden, 434 46 Kungsbacka, Sweden

Loading map