Listed today

2 rooms apartment of 57m² in Lindesberg

Skinnarbacken 32, 711 85 Lindesberg, Sweden

5 821 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 19-05-2026

apartment for rent at Lindesberg

Här erbjuder vi en 2rok med balkong. 5 min till centrala Lindesberg och stenkast till lasarett, gym och skola. Lindesbergs kommun ligger i Bergslagen ca 4 mil norr om Örebro. I centralorten Lindesberg, där Akka Egendom har sina fastigheter, bor omkring 10 000 personer. I och med sin närhet till Örebro, tåg till Örebro central tar endast 30 minuter, är Lindesberg även en bra pendlingsort om man inte jobbar i kommunen. Genom Lindesberg rinner Arbogaån och även i centrala Lindesberg bor man naturnära. Vill man veta mer om upplevelser runt om i Bergslagen finns information att läsa på www.bergslagen.se. Det finns även en sida för aktiviteter runt om i Lindesberg www.upplevlindesberg.se. I Lindesberg finns både förskola, skola och gymnasieskola.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

57 m²

Price

5 821 kr

Rental period

Unlimited

Available from

19-05-2026

Balcony

Yes

Price per m²

102 kr

Map

The listing is located at Skinnarbacken 32, 711 85 Lindesberg, Sweden

Loading map