Listed today

4 rooms apartment of 91m² in Linköping

Sörgårdsgatan 29, 586 44 Linköping, Sweden

10 390 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 20-05-2026

apartment for rent at Linköping

OM LÄGENHETEN Nu finns det chans att söka denna välplanerade lägenhet om 4 rum och kök med balkong! I denna lägenhet har du gott om utrymme för hela familjen. Njut av känslan av nyrenoverat med modernt kök utrustat med rostfria vitaror och diskmaskin, helkaklat badrum med tvättmaskin och torktumlare, ljusa ytskikt och ekparkett samt klinker i hallen. Ett extra toalettutrymme. GEMENSAMMA UTRYMMEN Varje lägenhet har ett tillhörande förråd. KAMPANJ Rabatt på hyran under 3 år. Denna lägenhet är hyressänkt med 3000 kr per månad under 3 år. När kampanjperioden löpt ut kommer hyran höjas upp till ursprungshyran som för närvarande är 13390 kr i månaden. Kampanjen erbjuds endast nya kunder. OM OMRÅDET I Skäggetorp har du nära till både grönområden och shopping, samtidigt som stadsdelens aktivitetscenter är ett stenkast bort. Det finns goda bussförbindelser som snabbt och enkelt tar dig in till centrum och Linköpings Universitet. I Skäggetorp Centrum finns butiker, restauranger, mataffärer och gym. 5 minuters promenad till närmsta busshållplats 10 minuters promenad till Skäggetorp Centrum 20 minuters bussresa till Linköpings Resecentrum 20 minuters bussresa till Linköping Universitet PARKERING För att göra en intresseanmälan eller teckna avtal på en ledig parkeringsplats behöver du ha ett konto på Mina sidor. Du hittar alla våra lediga parkeringsplatser på vår hemsida. Vill du få tips via mejl på lediga parkeringsplatser där du bor kan du lägga upp en bevakning. INGÅR I HYRAN I hyran ingår värme, vatten och ett basutbud av TV med ComHem. Internet samt hushållsel tecknas av hyresgästen. Välkommen med din ansökan!

Property type

apartment

Rooms

4

Size

91 m²

Price

10 390 kr

Rental period

Unlimited

Available from

20-05-2026

Balcony

Yes

Parking

Yes

Price per m²

114 kr

Map

The listing is located at Sörgårdsgatan 29, 586 44 Linköping, Sweden

Loading map