2 rooms apartment of 50m² in Malmö

Hyllie vattenparksgata 21A, 21B, 215 34 Malmö, Sweden

9 908 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 09-04-2026

apartment for rent at Malmö

Stilren 2 RoK i Solkvarteret – smart planerad med uteplats Välkommen till denna ljusa och välplanerade tvårumslägenhet om ca 50 m², belägen i attraktiva Solkvarteret. Här bor du i ett modernt hem med genomtänkt planlösning, hög standard och tidlös design. Bostaden erbjuder ett rymligt kök och vardagsrum i öppen planlösning, med gott om plats för både matgrupp och soffhörna. Köket är stilrent utformat och fullt utrustat med induktionshäll, ugn, diskmaskin samt kombinerad kyl och frys. Ljusa ytskikt och ekparkett skapar en modern och trivsam atmosfär. Från vardagsrummet nås bostadens uteplats – en härlig förlängning av hemmet under årets varmare månader. Det generösa sovrummet erbjuder gott om plats för både säng och förvaring. Lägenheten har även flera garderober samt städskåp, vilket ger goda förvaringsmöjligheter. Badrummet är helkaklat i stilrena materialval och utrustat med dusch, kombimaskin (tvätt och tork) samt praktiska förvaringslösningar. - För att säkerställa en trivsam och hälsosam boendemiljö råder rökförbud i alla våra fastigheter. - Bilderna är nödvändigtvis inte från den aktuella lägenheten utan är exempelbilder på den genomgående höga standarden i fastigheten. Bor du hos Lansa bor du hållbart – samtliga fastigheter är miljöcertifierade och målet är att vara klimatneutrala till år 2030. Husen är energieffektiva och utrustade med IMD (individuell mätning och debitering), vilket ger dig möjlighet att påverka din egen förbrukning av el och varmvatten. Tack för att du söker en lägenhet hos oss. Vi är måna om att du får all information du behöver inför ditt val av bostad. Mer information hittar du på lansa.se. Erbjudande om visning skickas vanligtvis ut till ett urval av sökande inom två veckor efter publicerad annons. Välkommen hem!

Property type

apartment

Rooms

2

Size

50 m²

Price

9 908 kr

Rental period

Unlimited

Available from

09-04-2026

Price per m²

198 kr

Map

The listing is located at Hyllie vattenparksgata 21A, 21B, 215 34 Malmö, Sweden

Loading map