2 rooms apartment of 77m² in Märsta

Mejeriets Väg, 195 91 Sigtuna kommun, Sweden

15 270 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 04-02-2026

apartment for rent at Märsta

Lägenheten har en ljus och öppen planlösning med ljusgrå väggar, vita tak och genomgående parkettgolv. Köket har vit skåpinredning med full takhöjd, kakel som stänkskydd och bänkskiva i laminat. Till det är köken utrustade med spis, ugn, kyl/frys och diskmaskin. I de helkaklade badrummen finns en kombinerad tvättmaskin och torktumlare installerad som hjälper till med vardagens sysslor. Alla lägenheter har säkerhetsdörr. Lägenheten har ett tillhörande externt förråd. Utanför fastigheten finns parkeringsplatser, vissa med laddningsmöjlighet för elbil. Parkeringsplats kan sökas efter tecknande av hyresavtal och är hyresfri de första 6 månaderna. Publicerade renderingarna är visionsbilder varav avvikelser kan förekomma. Videon är från en lägenhet med liknande planlösning, inte den faktiska lägenheten.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

77 m²

Price

15 270 kr

Rental period

Unlimited

Available from

04-02-2026

Parking

Yes

Price per m²

198 kr

Map

The listing is located at Mejeriets Väg, 195 91 Sigtuna kommun, Sweden

Loading map