3 rooms apartment of 71m² in Ockelbo

Sjöängsvägen 34, 816 30 Ockelbo, Sweden

8 842 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 09-04-2026

apartment for rent at Ockelbo

Varmt välkommen till Sjövägen 36! Denna bostad bjuder på värme, charm, fönster i tre riktningar och massor av förvaring! Lägenheten är belägen centralt i Ockelbo med stora gemensamma grönytor. Du har ett stort kök med plats för matgrupp, två sovrum som båda har platsbyggda garderober, samt en stor klädkammare för övrig förvaring. Vardagsrummet bjuder på fönster i två väderstreck och utgång till din egna balkong. I vardagsrummet har du möjlighet att ha både soffgrupp och matgrupp om du hellre utnyttjar utrymmet i köket till mer arbetsyta. Lägenheten ligger inte bara i ett eftertraktat bostadshus utan även i ett eftertraktat område, så missa inte din chans till denna bostad! Skicka in din intresseanmälan redan idag!

Property type

apartment

Rooms

3

Size

71 m²

Price

8 842 kr

Rental period

Unlimited

Available from

09-04-2026

Balcony

Yes

Price per m²

125 kr

Map

The listing is located at Sjöängsvägen 34, 816 30 Ockelbo, Sweden

Loading map