3 rooms apartment of 110m² in Östersund

Storgatan 41, 831 33 Östersund, Sweden

16 816 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 19-03-2026

apartment for rent at Östersund

Lägenhetshuset är gammalt trähus från början av 1900 talet som har genomgått en större renovering. Innergården nyttjas av hyresgäster till lägenheterna. Här kan ni grilla, spela kubb och ha kul. Gemensam balkong med utgång från trapphuset från stora huset. 4 st. lägenheter har egna ingångar. Värme, kall och varmvatten ingår i hyran. Elkostnad tillkommer i form av eget abonnemang. Fastigheten är kopplad till fibernätet. Varje lägenhet har tillgång till ett eget förråd. Ingen egen balkong. Ingen hiss. Vatten och värme ingår. El ingår ej. Spisfläkt finns (Lägenhetsaggregat) Kabeltv via Tele2 basutbud ingår. Diskmaskin, micro, tvätt o tork finns i lägenheten. Elektrisk golvvärme i badrum och hall. Vi reserverar oss för att årlig höjning kan ske mellan publicering, kontrakt och tillträde

Property type

apartment

Rooms

3

Size

110 m²

Price

16 816 kr

Rental period

Unlimited

Available from

19-03-2026

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Rural

Yes

Price per m²

153 kr

Map

The listing is located at Storgatan 41, 831 33 Östersund, Sweden

Loading map